Üyeliğe Davetiye

Saygıdeğer dostlarımız,

        Kumpas Mağdurları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (KUMPASDER) olarak kurulduğumuz günden bugüne KUMPAS davalarından mağdur olan arkadaşlarımıza destek olmak için; Ağustos 2015 döneminde Yüksek Askeri Şurasına katılan arkadaşlarımızın durumu hakkında kamuoyu bilgilendirilmiş ve Birleştirilmiş Poyrazköy,  İzmir Casusluk, Futbol’da Şike, E.Ora.  Nusret Güner’in ve Malatya Zirve Evi davalarının yerel mahkemelerdeki duruşmalarına katılım sağlanmıştır. Ayrıca, Yargıtay 16. Ceza Dairesinde halen temyiz duruşması devam eden Ergenekon davasının tüm celseleri takip edilmeye çalışılmaktadır.
KUMPASDER; Kuruluşundan bu güne yaklaşık iki ay gibi kısa bir süre geçmesine rağmen, gayretli çalışmaları ve siz değerli dostlarımızın destekleriyle kamuoyunda büyük bir farkındalık sağlamıştır. Bu başarı hepimizindir.
        Değerli dostlarımız,
        Hakikatlerin günyüzüne çıkmasıyla kumpas davaları birer birer beraatle sonuçlanmakta (Balyoz, Poyrazköy, Futbolda Şike…vb)  ve mahkeme heyetlerince, bizlere bu kumpasları kuranlar hakkında suç duyurularında bulunulmaktadır. Gerçek adaletin yerini bulması ve gerçek suçluların biran evvel hakettikleri cezaları almaları hepimizin arzusu ve isteğidir. Ancak bugünkü ortamda bundan bahsetmek pek te mümkün değildir. Yargının bağımsız olmadığı, hak olan adaletin sağlanamadığı yetkili kurumlarının başındakilerce, Türk Barolar Birliğince ve çeşitli sivil toplum kuruluşunun yetkililerince defalarca ifade edilmiştir. Benzer söylemleri bizler de birçok kez ifade etmişizdir. Dolayısıyla bugünkü hukuk ortamında hakkımızı aramak için; bir olmamız, birlik olmamız ve ÖRGÜTLÜ HARAKET ETMEMİZ bir zorunluluk olarak karşımıza çıkmaktadır. Bizler de sizler  için, ülkemizin bekası için, ihtiyaç olan örgütlenmeyi, birlikteliği sağlamak için KUMPASDER’i kurduk. Maksadımız; gerek bu davalardan mağdur olanları ve gerekse ülkemizin değerlerine sahip çıkma adına bizlerle beraber olan tüm vatandaşlarımızı örgütlemek, güçlü olmak ve birlik hareketi sağlamaktır.
          Hukuk, Yönetim, Ekonomi, Bilişim, Halkla İletişim gibi hemen her konuda, konusunda uzman arkadaşlarla teşkil edeceğimiz kadrolarla siz değerli üyelerimize ve ihtiyacı olan vatandaşlarımıza daha profesyonel hizmet sunmak için sizleri derneğe üye olmaya davet ediyoruz. 21/10/2015
Saygılarımızla.
%d blogcu bunu beğendi: