Tertipçilere karşı müdahil olacağız

 

MÜDAHİL OLACAĞIZ

Kumpas-Der Başkanı emekli Kurmay Albay Hanifi Yıldırım, kumpas davalarını kurgulayanlara karşı verilen mücadelede kararlı olmanın önemini vurgulayarak, “Biz de bu tertipleri hazırlayanlara karşı açılan davalara müdahil olacağız” dedi.
Balyoz, Ergenekon, Askeri Casusluk gibi kumpas davalarıyla hayatları kararan kişilerin kurduğu Kumpas Mağdurları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı (Kumpas-Der) emekli Kurmay Albay Hanifi Yıldırım, F tipi örgüte yönelik yapılan operasyonlarla ilgili Aydınlık’a konuştu.
Türkiye’de terör örgütleriyle mücadele anlamında olumlu gelişmeler yaşandığını belirten Yıldırım, “Fethullahçı Terör Örgütü’nün üzerine gidilmesini çok önemli bir gelişme olarak görüyoruz. Bunun sonucunda kumpas davalarının nasıl çöktüğünü gördük. Artık yeni bir sürece gelindi, bunları kurgulayanların adalet önünde hesap verme zamanı geldi. Biz tutuklu olduğumuz zamanda, ‘Keser döner sap döner, gün gelir hesap döner’ diyorduk. Bize inanmayanlar şimdi ne olduğunu görüyor. Bu konuda devletin kararlılığı çok önemli. Bu kararlılık bir bütün olarak devam etmeli” dedi.
İzmir Askeri Casusluk Davası, İlhan Cihaner davasında önemli gelişmeler olduğunu hatırlatan Yıldırım, “Cihaner davasında bu tertipte rol oynayanlar için suç duyurusunda bulunuldu.
Biz bütün kumpas davalarını takip ediyoruz. Dernek olarak da bir karar aldık. Bu tertipçilere karşı açılan davalara müdahil olacağız” diye konuştu.

GENEL KURUL 20 ARALIK’TA
Hanifi Yıldırım, Kumpas-Der olarak 20 Aralık’ta genel kurul yapacaklarını bildirerek, “Ankara’da Türkiye Emekli Subaylar Derneği’nde genel kurulumuzu toplayacağız. Başkanlık seçimi olacak. Ben de başkan adaylarından birisi olacağım. Yeni yönetimimizle birlikte daha kararlı bir şekilde çalışmalarımıza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Aydınlık Gazete

%d blogcu bunu beğendi: