Gündeme Dair Açıklama

15 Temmuz 2016 da TSK tarihinin en karanlık hadisesi ile ilgili düşüncelerimi paylaşmak için toz bulutunun kısmen dağılmasını bekledim.

Öncelikle eli kanlı darbeci çete mensubu asker görünümlü hainlerin katliamına maruz kalan aziz şehitlerimize Tanrıdan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyor ve darbeye direnen halkımıza ve güvenlik kuvvetlerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

Aziz milletimizin bağrından gelen milli ordumuzda yuvalanan bir grup idrak yoksunu FETÖ/PDY mensubu eli kanlı katil çete mensubu hainler tarafından anayasal düzenin değiştirilmesine yönelik olarak ülkemizi savunmak üzere kendilerine emanet edilen silah ve teçhizatla halkımızın katledilmesi ve TBMM’nin bombalanması Türkiye Cumhuriyeti tarihinde yaşanan en büyük felakettir.

Her türlü darbeyi, hukuk dışı oluşumlar ile milletine ateş açan ve TBMM’yi bombalayan eli kanlı tüm darbecileri, suç ortaklarını ve işbirlikçilerini şiddetle lanetliyorum.

Eli kanlı çete mensubu, üniformalı, militanlaşmış meslektaş kisvesindeki hainler ile suç ortakları ve işbirlikçilerinin suç ve eylemleri dolayısıyla adil ve hukuki şekilde yargılanması gerektiğine inanıyorum.

Halkın bağrından gelen Türk ordusunun yedeği yoktur. Türk ordusu hepimizindir. En kısa zamanda ordumuzun maruz kaldığı travmadan kurtarılarak mayasında bulunan ilke ve değerlere uygun olarak tekrar milletimizin güven ve takdirine kavuşması en büyük dileğimdir. Gün ayrışma değil, birlik olma ve dayanışma zamanıdır.

DKK ve TSK’ nın layık olduğu itibar ve güce ulaşması için gönüllü olarak her türlü katkıyı yapmaya hazır olduğumun bilinmesini de ayrıca istiyorum.

Pruvanız nete, denizleriniz sakin olsun.

E. Caner Bener

%d blogcu bunu beğendi: