Bunlar da mı yalan?

Nazlı Ilıcak 04 Şubat 2016 günü    http://www.ozgurdusunce.net/basbug-kafes-i-engellemek-istedi-makale,411.html internet adresindeki BAŞBUĞ KAFES’İ ENGELLEMEK İSTEDİ başlıklı yazısında aşağıda yer alan cümleyi tutuklu polis müdürü Ali Fuat Yılmazer’in beyanlarına istinaden yayınlamıştır.

Kafes Eylem Planı’nda hiçbir tereddüt yok. Kesinlikle gerçek bir plan ve askeri personelce hazırlanmış. Şuradan biliyorum: Bu operasyonu yaptığımız günlerde (operasyondan bir hafta kadar sonra), ben gelişmeleri Başbakan’a arz etmiş ve “Kafes Eylem Planı”nın bir suretini de kendisine vermiştim.”

Diğer cümlelerde yer alan ifadelere ilişkin haklarımız saklı kalmak üzere kamuoyuna yalan beyanda bulunulduğunu açıklamak farz olmuştur.

Kafes Eylem Planı adı verilen sözde dijital dokuman Levent Bektaş’dan elde edildiği iddia edilen 3 Nolu DVD’nin içinden çıktığı polis bilirkişileri tarafından 09 Mayıs 2009 tarihinde raporlaştırılmıştır.

Bu dijitalin polis bilirkişi raporuna göre incelenmeye başlangıç zamanı 04 Mayıs 2009 11:09:43 AM’dir. Polis raporundaki ekran görüntüsü aşağıda yer almaktadır.

metadata-1

 

Polis bilirkişileri DVD’yi incelemeye başladıktan sonra azınlıklara suikastlar yapılacağına ilişkin delillere de ulaştıklarını iddia etmektedirler. Buna ilişkin sözde dijital belgelerden biri de kafesadresler.xls ismi ile DVD’de yer almaktadır. Bu dijital belgenin de yine onların raporuna ithal ettiği görüntüsünde oluşturulma zamanı 04 Mayıs 2009 11:26:01 olarak gözükmektedir.

metadata-2

Bu dijital dokumanın oluşturulma zamanı 04 Mayıs 2009 11:26:01’dir.

DVD’nin polislerce incelenmeye başlanma zamanı ise 04 Mayıs 2009 11:09:43 AM’dir.

        Şimdi iki zamanı karşılaştırınca gördüğümüz sonuç nedir?

DVD’nin polis bilirkişilerce incelenmeye başlanmasından 16 dakika 18 saniye sonra kafes adresler.xls  oluşturulmuştur.

Bu saatte Levent Bektaş Silivri’de tutuklu olduğuna göre dijital belgeyi kim hazırlamış olabilir?

“Kafes Eylem Planı’nda tereddüt yok” sözü gerçeği yansıtmakta mıdır?

Tüm bu yazılanlar bağımsız bilirkişi raporlarına yansıdı.

Ancak biz bu gerçekleri çok daha önce İstanbul CMK 250. Madde ile Özel Yetkili 12. Ağır Ceza Mahkemesinin duruşmalarında defalarca tekrar ettik.

Yansılarla sunum yaparak anlattık.

Ayrıca 04 Mayıs 2009 günü oluşturulan bu dijital 07 Mart 2009 tarihinde son kez kaydedilmiştir.

Kısaca daha oluşturulmadan yani ortada bile yokken 58 gün önce son kez kaydedildiği ekran görüntüsünden anlaşılan bu dijitalin gerçek olduğu iddia edilmiştir.

            Bunlar gerçekse tabii ki Polis müdürü ve yazarın makalesinde yazılanlar doğrudur! ! !

Halen “Kafes Eylem Planı’nda tereddüt yok.” diyenlere ve bu yalan ibareleri köşelerine utanmadan taşıyanlara yukarıda yer alan görüntülerle şunu söylemeden geçemiyoruz.

         Bunlar da mı yalan?

%d blogcu bunu beğendi: