Basın Açıklaması

            Tüm kamuoyunun malumları olduğu üzere Kumpas Mağdurları Derneği, Balyoz, Ergenekon, Askeri Casusluk, Poyrazköy, Zirve Yayınevi, Amirallere Suikast, Atabeyler, Odatv gibi “Kumpas Davaları” olarak bilinen davalarda sayısız hukuksuzluklara maruz bırakılarak hakları gasp edilmiş, yıllarca cezaevlerinde tutularak gelecekleri karartılmış, hayatlarını kaybetmiş bu ülkenin vatan evlatlarının, uğradıkları hukuksuzluklara neden olanların adalet önünde hukuka uygun biçimde hesap vermelerini sağlamak ve bu davaların mağdurlarının haklarını, hukuka uygun olarak kazanmalarını temin etmek amacıyla kurulmuştur.

             Türk hukuk tarihinin en karanlık dönemini yaşamış olan bizlerin en temel talebi, hukukun üstünlüğünün hayatın her alanında üstün kılınmasıdır. Son günlerde çok sayıda mahkeme kararında, “Fetullahçı Terör Örgütü” olarak isimlendirilen oluşumun algı operasyonu kapsamında, KUMPASDER mensuplarının da aralarında bulunduğu birçok arkadaşımızı ve bu süreçte daima yanımızda bulunarak bizlerden sonsuz desteklerini esirgemeyen saygıdeğer avukatlarımızı kullanmaya yönelik faaliyetlerde bulunduklarını üzüntü ile müşahede etmiş bulunmaktayız.

            Bizler bu süreçte saygıdeğer avukatlarımız ile sadece müvekkillik ilişkisi içerisinde bulunmadık. Bizim beraberliğimiz ortak değerler çerçevesinde, tek bir beden gibi hareket eden dava arkadaşlığına dönüşmüştür. Tüm bu gerçeklerin ışığında, bu karanlık süreç boyunca verdikleri hukuk mücadelesi ve dik duruşları ile tüm dünyaya örnek olabilecek saygıdeğer avukatlarımızın, dava arkadaşlarımızın ve değerli üyelerimizin “Fetullahçı Terör Örgütü”nün algı operasyonuna izin vermeyeceklerine inancımızı ifade eder, tüm kamuoyuna saygılarımızı sunarız.

Kumpas-Der Yönetim Kurulu

%d blogcu bunu beğendi: